Case Study Ewosoft

Modny Dom 24

Szybki i wygodny wybór płytek do łazienki

  Cel

Budowa sklepu internetowego i automatyzacja procesów sprzedażowych B2C

 Integracja

Comarch ERP XL
Ceneo.pl
Dotpay

 Wskaźnik

{{percmaxnr}}

lat tradycji w branży

Nie możesz kochać domu, który nie ma swego oblicza i w którym kroki są pozbawione sensu

Antoine de Saint-Exupéry

Coco Chanel twierdziła, że dom to naturalne odzwierciedlenie duszy. Urządzając mieszkanie, szukamy elementów i dodatków, które najlepiej oddają nasz charakter i osobowość. Polacy coraz bardziej interesują się designem i trendami, również w aranżacji wnętrz. Większość (61%) czyta zamieszczone w sieci artykuły o urządzaniu i dekoracji wnętrz przynajmniej raz w tygodniu, dowodzą wyniki badania przeprowadzonego przez magazyn „Mój Dom”. Jednym z podstawowych elementów dekoracyjnych nadających charakter całemu pomieszczeniu są płytki.

Firma Cerpol z Opola jest właścicielem sklepu internetowego ModnyDom24.pl, który specjalizuje się sprzedaży płytek ceramicznych do kuchni i łazienek oraz wyposażenia wnętrz. Asortyment to głównie wysokiej jakości produkty od zagranicznych producentów z Włoch, Niemiec czy Hiszpanii.

Stworzyć najlepszy sklep internetowy z płytkami ceramicznymi w Polsce

Misją firmy jest odmienianie wnętrz, inspirowanie do tworzenia designerskich aranżacji oraz czarowanie przestrzeni. Wraz z rosnącą sprzedażą w salonie firmowym Cerpol zdecydował się stworzyć najbardziej funkcjonalny sklep internetowy z płytkami ceramicznymi w Polsce.

Wzorem do naśladowania dla projektantów e-sklepu były najpopularniejsze sklep e-commerce działające w Europie. ModnyDom24.pl jest przykładem na to, jak dzięki sprawdzonym w innych branżach rozwiązaniom dla handlu online można stworzyć serwis prezentujący armaturę w nowoczesny, przyjazny użytkownikowi sposób. Oprócz atrakcyjnego przedstawienia produktów dla właścicieli sklepu online niezwykle ważne było stworzenie miejsca, które oddawałoby ich podejście do obsługi klienta. Jak sami piszą: „Dla marki ModnyDom24.pl liczą się tylko trwałe, długoterminowe korzyści Klientów – dążymy do ich satysfakcji i zadowolenia poprzez stawianie sobie coraz to nowych wyzwań i dążenie do nieustannej perfekcji”.

Pojawiła się potrzeba rozbudowy sklepu internetowego o funkcje na miarę klientów premium. Ewosoft otrzymał zadanie stworzenia internetowego kanału sprzedaży na bazie systemu do zarządzania Comarch ERP XL. By sprostać wymaganiom projektu, zespół projektowy postanowił zaadaptować najlepsze funkcjonalności, jakie obecne są w e-sklepach czołowych firm branży w Europie. Dzięki zastosowaniu połączenia dwóch rozwiązań Ewosoftu – ewosoftCONNECT.net oraz ewosoftB2C.net Platform – otrzymano produkt, który w pełni realizuje cele i misję marki Cerpol.

W ModnyDom24.pl znaleźć można szereg funkcji sprawiających, że zakupy są przyjemniejsze, łatwiejsze i funkcjonalne. Są to:

 • prezentacja wariantów produktów (kolory, rozmiary) na karcie produktu;
 • pokazanie pozostałych elementów występujących w danej kolekcji płytek (np.: wykończenia, dekoracje lub pozostałe wersje płytek – to naturalnie prowadzi klienta do kolejnych produktów, jakie może zakupić; usługa ta pozytywnie wpływa na zwiększenie sprzedaży);
 • wyszukiwarka kontekstowa dostosowująca się automatycznie do produktów, które klient chce znaleźć, pod kątem możliwych parametrów do wyboru (np. gdy klient wyszukuje chemii do płytek, wyszukiwarka nie wyświetla właściwości typowych dla płytek ceramicznych);
 • precyzyjne wyliczanie kosztów dostawy na terenie UE w oparciu o kody pocztowe – rozwiązanie możliwe dzięki integracji z Google API;
 • określenie czasu realizacji dostawy towaru z możliwością szybszego dostarczenia go;
 • wielowalutowość w ramach działalności na terenie Unii Europejskiej.

Ekskluzywny produkt w indywidualnych magazynach depozytowych

Asortyment ModnyDom24.pl jest importowany z zagranicznych rynków. Niekiedy dany model płytek nie jest dostępny w magazynie na miejscu, wówczas konieczne jest więc jego zamówienie u producenta. To jedyny wyjątek w sklepach internetowych Ewosoftu, gdzie można zmówić produkt, którego aktualnie nie ma na stanie magazynowym. Dzięki ewosoftB2B.net Platform możliwe jest jednak zamówienie go od producenta oraz dokładne określenie daty jego dostawy. Ma to szczególną zaletę dla klientów planujących remont.

Jedną z funkcjonalności ModnyDom24.pl są również indywidualne magazyny depozytowe. Pozwala ona zamawiać, przechować w magazynie, a następnie dostarczyć towar przez Cerpol klientowi we wskazanym terminie. Biorąc pod uwagę, że płytki są towarem ciężkim i zajmującym dużą przestrzeń, jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla kupujących.

Wersja systemu dostosowana do najnowszych wymagań technologicznych, w tym urządzeń mobilnych

Markę ModnyDom24.pl wyróżnia dodatkowa cecha – system, na którym pracuje sklep internetowy, jest napisany w nowszej wersji rozwiązania ewosoftB2C.net Platform. Ta wersja zapewnia jego skalowalność i responsywność. Dzięki temu otrzymano bardzo wydajną oraz nowoczesną platformę do zarządzania ogromną liczbą zróżnicowanych produktów. System spełnia również wymogi technologiczne stawiane przez aktualne wersje przeglądarek. Zaprogramowany został zgodnie z najnowszymi metodologiami projektowania, a dzięki zarządzaniu kodem (developer coding methodology) cechuje się czystym, kompaktowym kodem.

Dodatkowo, zastosowana technologia pozwala dokładnie rozpoznać urządzenie, na którym przeglądany jest sklep internetowy, i wyświetlić na nim odpowiedni content do dopasowanej rozdzielczości ekranu (desktop, tablet, smartfon) – responsive design. To zapewnia wygodę w użytkowaniu, ale również pozwala zachować estetyczny wygląd serwisu. Responsywność to jedna z ważniejszych funkcji, jaką dziś powinny cechować się sklepy internetowe, ponieważ połowa ruchu w sieci pochodzi już z urządzeń przenośnych.

W rozwiązaniu dla ModnyDom24.pl na urządzenia mobilne wykorzystano funkcję hybrydową, czyli połączenie możliwości aplikacji natywnych i webowych. Hybrydowa aplikacja pozwala zwiększyć potencjał urządzeń przenośnych dzięki użyciu bibliotek umożliwiających dostęp do wybranych funkcji natywnych urządzenia (aparat fotograficzny, GPS), do których w aplikacji webowej nie było w ogóle dostępu.

Dodatkową cechą nowego rozwiązania ewosoftB2C.net Platform są dobrze wydzielone warstwy logiczne. Dzięki temu jest ono bardzo łatwe do wdrożenia w każdej branży i przedsiębiorstwie po uprzednim, nawet znaczącym, zmodyfikowaniu pod potrzeby danego biznesu.

Skalowalność, wydajność i responsywność to dziś najważniejsze cechy systemu dedykowanego dla biznesu

Zadowolenie i jakość obsługi klienta na pierwszym miejscu

Wysokiej jakości kod, skalowalność i responsywność w połączeniu z funkcjonalnościami, jakie daje ewosoftB2C.net Platform, stwarza dla marki ModnyDom24.pl idealne środowisko do sprzedaży swoich produktów na wysokim poziomie. Do korzyści mających wpływ na zwiększenie sprzedaży należą:

 • pełna automatyzacja procesów sprzedażowych;
 • szybki i wydajny system mogący obsłużyć ogromną liczbę produktów i użytkowników;
 • możliwość poszerzenia oferty o produkty firmy, z którymi ModnyDom24.pl współpracuje na zasadzie drop-shippingu, co przekłada się na szybkość i wygodę dostawy zakupów do konsumentów;
 • system do sprzedaży wymagający minimalnego zaangażowania pracowników, którzy mogą skupić się na rozwijaniu dodatkowych usług, takich jak doradztwo czy aranżacje wnętrz;
 • wzrost sprzedaży dzięki zastosowaniu rozwiązania sugerującego kolejne produkty w ramach jednej kolekcji;
 • kładzenie nacisku na doświadczenie klienta możliwe po wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań hybrydowych na urządzenia przenośne.

Nie ma większej wartości, gdy zastosowana technologia oddaje ducha i misję przedsiębiorstwa

Polacy coraz częściej szukają ciekawych wzornictw, nowoczesnego designu oraz pomysłów na zaaranżowanie swoich mieszkań. Sklep internetowy ModnyDom24.pl to inspirujący przewodnik po najmodniejszych trendach. W tym duchu powstał również e-sklep, który wykorzystując najnowsze rozwiązania technologiczne ewosoftB2C.net Platform, pozwala osiągnąć firmie jej najważniejszy cel – przewidywać i przekraczać oczekiwania klientów.

Naszym zdaniem to narzędzia muszą dopasować się do biznesu, a nie na odwrót.
Jeżeli szukasz podobnego rozwiązania.

Skontaktuj się z nami