Case Study Ewosoft

Firma Handlowa Jacek

Magazyny depozytowe Ewosoft realną odpowiedzią na potrzeby rynku

  Cel

Stworzenie zautomatyzowanego systemu zamówień internetowych B2B

 Integracja

Comarch ERP XL
SMS Polkomtel

 Wskaźnik

{{percmaxnr}}

milionów m2 sprzedanych płytek

Szanujemy długotrwałe, dobre relacje z naszymi partnerami biznesowymi. Dlatego by ułatwić naszą współpracę, stworzyliśmy system internetowego składania zamówień oraz podgląd stanów magazynowych.

Firma Handlowa Jacek

W świecie e-zakupów na rynku mogą utrzymać się tylko ci, którzy oferują produkty o wysokiej jakości i w niskiej cenie.

Producenci oraz dystrybutorzy szukają nowoczesnych środków pozwalających uzyskiwać równowagę pomiędzy ceną produktu, zadowoleniem klienta a swoim zyskiem. Firma Handlowa Jacek wraz z Ewosoft znalazły rozwiązanie – magazyny depozytowe.

Elastyczne rozwiązania i dobra strategia muszą zadziałać biznesowo

Firma Jacek z Opoczna to jeden z największych w Polsce dystrybutorów płytek ceramicznych działający na rynku od 1998 roku. Firma ma również największą hurtownię płytek, w której zaopatruje się zdecydowana większość innych sprzedawców. W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek konsumenta, a co za tym idzie – również sprzedawcy, Ewosoft wdrożył dedykowaną usługę zamówień hurtowych w oparciu o rozwiązanie ewosoftB2B.net Platform. Dzięki połączeniu za pomocą ewosoftCONECT.net obu systemów (B2B z Comarch ERP XL) dystrybutor oddał swoim partnerom biznesowym system o dużo większej funkcjonalności i możliwościach niż stosowane dotychczas standardowe metody. Dzięki nowej platformie:

 • uproszczono proces zakupowy B2B;
 • proces zamówień pre-order pozwolił na lepsze i świadome planowanie zapotrzebowania oraz zagospodarowanie powierzchni magazynowych;
 • ułatwiono wyszukiwanie produktów;
 • odbiorcy mają dostęp do podglądów stanów magazynowych w czasie rzeczywistym w trybie 24/7;
 • kontrahenci mogą szybciej funkcjonować w systemie dzięki intuicyjnym interfejsom opartym o UX.

W ramach ewosoftB2B.net Platform firma otrzymała również doskonałe narzędzie do pilnowania płatności spływających od kontrahentów. FH Jacek może nie tylko kontrolować księgowość, ale również motywować zamawiających do opłacania towarów wcześniej. Ta strategia, w połączeniu ze znajomością zapotrzebowania (pre-ordery i historia zamówień), pozwoliła skrócić czas realizacji zamówień, zintensyfikować ich wielkość oraz zautomatyzować proces zamawiania dotychczas wykonywany przez pracowników.

System B2B automatyzuje proces zamówień i pozwala dokładnie określić zapotrzebowanie 

Magazyny depozytowe – innowacyjne rozwiązanie B2B w skali Polski

Największym kosztem związanym ze sprzedażą jest magazynowanie towarów. Wielu pośredników ma ograniczone powierzchnie magazynowe, w związku z czym nie mogą pozwolić sobie m.in. na robienie dużych zamówień. Tym samym są zmuszeni oferować nie tylko wyższą cenę, ale również mniejszy asortyment. Ewosoft wspólnie z Firmą Handlową Jacek opracował innowacyjne rozwiązanie – magazyny depozytowe. Z pomocą ewosoftB2B.net Platform zintegrowano klientów B2B (subdilerów) z logistyką magazynowania towarów. Na potrzeby klienta powstała funkcja zarządzania wirtualnymi magazynami dla kontrahentów.

Każdy partner może zamówić towar w ilości, która odpowiada zapotrzebowaniu na jego rynku zbytu, jednocześnie nie musząc martwić się o powierzchnię magazynową. Zamówiony towar fizycznie zostaje w magazynie w Opocznie, a klient B2B ma do niego dostęp za pomocą systemu informatycznego Ewosoft działającego 24/7.

Korzyści płynące z rozwiązania magazynów depozytowych dla subdilerów to:

 • możliwość zwiększenia swojej powierzchni magazynowej bez ponoszenia dodatkowych kosztów;
 • brak ograniczenia w postaci miejsca oraz nakładów związanych z przechowywaniem towarów;
 • przeniesienie odpowiedzialności za bezpieczeństwo produktów na dystrybutora;
 • całodobowy dostęp do towaru, możliwość zarządzania nim wirtualnie;
 • opcja zamówienia większych ilości towaru w lepszych cenach;
 • oferowanie swoim odbiorcom szerszego asortymentu;
 • zwiększenie konkurencyjności na swoim rynku sprzedaży.

A jakie benefity z magazynów depozytowych czerpie dystrybutor? Większy zysk. Bo lepsza oferta i sukces partnerów biznesowych to również sukces dystrybutora.

Magazyny depozytowe to początek ery świadomego łańcucha dostaw i zamówień w sprzedaży

Ewosoft, dzięki swojemu elastycznemu rozwiązaniu, umożliwił zintegrowanie w przedsiębiorstwie Jacek centralnego magazynu i systemu księgowego. Możliwa stała się praktycznie nieskończona redystrybucja towarów oraz rozpoczęcie ery świadomego łańcucha dostaw i zarządzania magazynami. To rozwiązanie, na którym zyskają wszyscy.

Naszym zdaniem to narzędzia muszą dopasować się do biznesu, a nie na odwrót.
Jeżeli szukasz podobnego rozwiązania.

Skontaktuj się z nami