Case Study Ewosoft

Likus Hotele & Restauracje

Luksusowa automatyzacja w hotelach Likus

  Cel

Integracja i stworzenie kanału sprzedaży w ramach wszystkich obiektów Likus Hotele & Restauracje

 Integracja

Brilliant Hotelsoftware
Expedia

 Wskaźnik

{{percmaxnr}}

luksusowych obiektów hotelowych

Luksus budzi marzenia. A marzyciele są optymistami.

Wiesław Likus

Nowoczesne hotele wyróżniają się przede wszystkim niezwykłym designem, ekskluzywnymi restauracjami, rodzinną atmosferą i jednocześnie uczuciem bycia gościem wyjątkowym. Za tę szczególną atmosferę odpowiada przede wszystkim obsługa. W hotelach Likus proces rezerwacji dla najbardziej wymagających gości wspiera system Ewosoft.

Likus Hotele & Restauracje to sieć luksusowych hoteli, restauracji i kompleksów SPA w Krakowie, Katowicach, we Wrocławiu i w Łodzi, które należą do Liwa Holding – spółki założonej przez braci Likusów. Firma polskich biznesmenów została okrzyknięta jednym z najdynamiczniej  rozwijających się biznesów w Polsce. Oprócz działalności hotelowo-restauracyjnej Liwa Holding jest też właścicielem marek Likus Concept Store, Likus Home Concept Warszawa, Diesel, Vinoteka 13, Delikatesy 13, znajdujących się w „najbardziej ekskluzywnym budynku handlowym w Warszawie ”, VitkAC czy Pasaż Handlowy Rynek 13, zlokalizowany tuż przy Rynku Głównym w Krakowie. Obecnie Holding to sieć 6 hoteli, 9 restauracji oraz 6 sklepów położonych w najpiękniejszych zabytkowych budynkach Warszawy i Krakowa.

Wdrożenie dla Likus Hotele & Restauracje było jednym z ważniejszych przedsięwzięć w całej działalności firmy Ewosoft. Dzięki tej współpracy udało się nie tylko zintegrować wszystkie usługi sieci, ale przede wszystkim wpłynąć na zwiększenie zadowolenia klienta, standardu oraz poszerzenie zakresu usług oferowanych w hotelach.

Pilnowanie dostępności i cen pokojów to podstawowa funkcja systemu

Dziś, gdy rezerwacji w hotelu można dokonać na różne sposoby, podstawą jest zapewnienie dostępności miejsc hotelowych. Pierwszym krokiem do realizacji tego zadania była integracja systemów informatycznych sieci hoteli. Priorytetem stało się umożliwienie dokonywania rezerwacji online. Za pomocą ewosoftCONNECT.net osiągnięto połączenie istniejącego w firmie systemu do obsługi hoteli z rozwiązaniem Ewosoftu. Dzięki temu w hotelach Likus możliwa jest nie tylko rezerwacja przez internet, ale też skorzystanie z takich funkcjonalności, jak:

  • kontrola liczby rezerwacji pokojów – program pilnuje dostępności miejsc hotelowych w danym okresie, gdy są one rezerwowane z różnych źródeł (za pomocą strony internetowej, portali bookingowych czy recepcji); to jednocześnie gwarancja rezerwacji konkretnego miejsca dla klienta;
  • aktualna dostępność pokojów wyświetlana na stronie internetowej;
  • sugerowanie miejsc w pobliskich hotelach w ramach sieci, a w przypadku braku pokojów – w wybranym obiekcie.

Obok rezerwacji drugą istotną kwestią dla właścicieli hoteli jest pilnowanie cen. Wpływa na nie wiele czynników (nie tylko standard miejsca) – m.in.: dzień tygodnia, zbliżające się święta lub wydarzenia. Na podstawie takich informacji zespół Ewosoft stworzył macierz dynamicznego wyceniania pokojów hotelowych. To nie tylko zautomatyzowanie procesu ofertowania on the fly, ale przede wszystkim możliwość monitorowania opłacalności biznesu.

Personalizacja oferty hotelowej, czyli jak wykorzystać system informatyczny w obsłudze gości

Wraz z rozwojem usług świadczonych przez Liwa Holding powstała koncepcja zbudowania programu lojalnościowego dla klientów. Dzięki specjalnie wydawanym kartom dla gości hotelu ich obsługa mogła zostać w części zautomatyzowana w ramach systemu Ewosoft.

Podczas pierwszego pobytu w hotelu gość wybiera (często za pomocą panelu TV w pokojach hotelowych) usługi dodatkowe. Wszystkie wizyty zostają zapamiętane przez system (dotyczy to również wizyt w restauracjach, SPA, butikach i delikatesach Liwa Holding). Przy kolejnych odwiedzinach w czasie rezerwacji, system rozpoznaje gościa oraz automatycznie proponuje zapamiętane usługi . Do obsługi trafia informacja nie tylko o planowanym pobycie, ale również o usługach dopełniających, które są samoczynnie dopisywane do rezerwacji. Usługa My Hotel Ewosoft, wyprzedzając życzenia gościa hotelowego, pozwala obsłużyć go w wyjątkowy sposób. Jednocześnie nie dopuszcza do błędów po stronie obsługi hotelu. W świecie hoteli klasy premium klient musi czuć się wyjątkowo. Dlatego personalizacja oferty i dopasowanie jej do jego potrzeb jest niezwykle ważna dla hoteli w sieci Likus.

Pralinki wręczane podczas rezerwacji? Tylko w hotelach Likus

Większość gości hoteli Likus ceni sobie to, co w ramach swoich marek delikatesowych sprzedaje Liwa Holding. Dotychczas ich produkty musieli zamawiać, będąc na miejscu, w hotelu. Dzięki rozwiązaniom Ewosoftu już podczas rezerwacji gość otrzymuje dostęp do ekskluzywnego sklepu internetowego, w którym ma możliwość zamówienia wybranych produktów z oferty Likus. To właśnie tutaj zgłosi zapotrzebowanie na ręcznie robione pralinki, importowane wino lub regionalne przysmaki z gwarancją odebrania ich podczas pobytu. Dzięki temu może cieszyć się nimi również po powrocie do domu.

 

Satysfakcja klienta to – obok pilnowania rezerwacji i cen pokojów – najważniejsza cecha systemu Ewosoftu

Systemy informatyczne wspierają najważniejszą potrzebę hotelu – dopieszczają jego gości

Bardzo trudno jest zdobyć zaufanie i lojalność klienta biznesowego. Jeżeli od pierwszej chwili nie poczuje się on traktowany w sposób wyjątkowy, więcej nie powróci do danego miejsca. Dzięki rozwiązaniu Ewosoftu wiele obowiązków obsługi zostało przerzuconych na automatykę. Narzędzie Ewosoft pozwala:

  • integrować sieć hoteli, restauracji i SPA w ramach jednego systemu informatycznego;
  • prowadzić rezerwację online, a w razie braku wolnych miejsc – podpowiadać najbliższy wolny pokój w jednym z hoteli należących do sieci;
  • dynamicznie zarządzać cenami w oparciu o wielowymiarowy system wycenienia;
  • automatycznie nadzorować ceny w portalach rezerwacyjnych dzięki integracji z systemami typu channel manager;
  • w sposób zautomatyzowany (na podstawie zapamiętanych wyborów gości) tworzyć spersonalizowane oferty kierowane do klientów funkcjonujących w ramach programu lojalnościowego;
  • rozszerzyć ofertę poprzez stworzenie sklepu internetowego zintegrowanego z systemem rezerwacji;
  • tworzyć pakiety pobytu w hotelu z różnymi atrakcjami.

Personalizacja i automatyzacja to kierunek, w którym podążać powinny usługi oferowane w luksusowych hotelach

Rozwiązanie Ewosoftu wdrożone w Likus Hotele & Restauracje jest nie tylko innowacyjne pod kątem technologicznym, ponieważ pozwala na połączenie systemów rezerwacji, handlowo-sprzedażowego i programu lojalnościowego w pełnej automatyce. Jego nowoczesność to również myśl, która towarzyszyła podczas jego projektowania oraz wdrażania – sprawienie, by gość mógł poczuć się w hotelu naprawdę wyjątkowo.

Naszym zdaniem to narzędzia muszą dopasować się do biznesu, a nie na odwrót.
Jeżeli szukasz podobnego rozwiązania.

Skontaktuj się z nami