Case Study Ewosoft

Bikershop

Zadbać o wygodę swojego partnera i klienta

  Cel

Usprawnienie komunikacji z partnerami poprzez integrację systemów informatycznych

 Integracja

Comarch ERP XL
Ceneo.pl
Dotpay

 Wskaźnik

{{percmaxnr}}

sklepów firmowych w Polsce

Pod względem osiąganych wyników sprzedaż hurtowa stanowi obszar najważniejszy. Ponad 90% przychodów osiąganych przez Bikershop pochodzi właśnie z dystrybucji.

Stanisław Kwiecień, prezes Bikershop

Twoja firma jest dystrybutorem wielu marek zagranicznych. Masz sieć własnych sklepów detalicznych, jesteś hurtowym dostawcą do licznych podmiotów, prowadzisz sklep internetowy, który cieszy się popularnością? To duży sukces i wielkie wyzwanie. Jak zarządzać efektywnie ogromną ilością towaru? Dbać o dobre kontakty z klientami hurtowymi oraz indywidualnymi, jednocześnie pozostając konkurencyjnym? A gdzie miejsce na rozwój?

Bikershop to polska firma zajmująca się dystrybucją 27 marek rowerowych i narciarskich. Dostarcza towary do ponad 600 hurtowych odbiorców w Polsce. Obecnie wchodzi również na rynki zagraniczne. Przedsiębiorstwo stanęło przed wyzwaniem, jakim była optymalizacja procesów zamówień przez odbiorców hurtowych oraz sprzedaży przez internet. Dzięki unijnej dotacji Bikershop zdecydował się na rozszerzenie funkcjonalności swojego systemu ERP Comarch CDN XL o rozwiązania oferowane przez Ewosoft – ewosoftB2B.net Platform do obsługi odbiorców hurtowych oraz ewosoftB2C.net Platform skierowane do konsumentów detalicznych.

Na skutek wdrożenia możliwe było wyeliminowanie problemów związanych z aktualnie dostępnymi towarami, czyli stanami magazynów.

Stwórzmy wygodne rozwiązanie dla partnerów biznesowych

Dochód z obszaru zamówień hurtowych stanowi największy udział w finansach firmy. Dlatego Bikershop postawił sobie za cel maksymalne udoskonalenie systemu skierowanego do odbiorców B2B. Dzięki rozwiązaniu Ewosoftu udało się zoptymalizować system informatyczny, a tym samym usprawnić komunikację z partnerami.

Stworzenie rozwiązania umożliwiającego składanie w pełni zautomatyzowany sposób zamówień hurtowych, ciągły podgląd sprzedaży czy dostępności produktów w magazynie poprawiły relacje z partnerami biznesowymi Bikershop. W wyniku integracji istniejącego już w firmie systemu do zarządzania z produktami ewosoftB2B.net Platform za pośrednictwem ewosoftCONNECT.net osiągnięto lepsze wyniki finansowe, zaoszczędzono czas, a także podniesiono efektywność zarówno w procesie podejmowania decyzji, jak i optymalizacji stanów magazynów do maksymalnego poziomu. Bikershop może też szybciej reagować na zapotrzebowanie klientów.

Promocja to wyzwanie również dla systemu informatycznego

Bikershop jest właścicielem hurtowni sprzętu rowerowego i narciarskiego w Polsce. Dzięki temu konsumenci mogą liczyć na atrakcyjne promocje. Wszystkie tego typu akcje odbywają się równolegle w sklepach internetowych i stacjonarnych. Ewosoft wdrożył innowacyjną usługę, która optymalnie sprawdza się w momencie trwania np. wyprzedaży – pilnowanie stanów magazynowych online w rozproszonej sieci sprzedaży.

W przypadku gdy zarówno na wirtualnej, jak i stacjonarnej półce sklepowej zostaje ostatni model wymarzonych nart, system Ewosoftu czuwa, by osoba, która pierwsza dokonała transakcji, otrzymała dany produkt. E-konsument nigdy nie zapłaci za towar, którego sklep nie ma fizycznie na stanie. Przekłada się to w wymierny sposób na poziom zadowolenia klientów. W wyniku integracji sprzedaży offline z online towary z oferty Bikershop mogą być sprzedawane w tym samym momencie. Ponieważ system działa w czasie rzeczywistym, sprzedawca w sklepie stacjonarnym oraz klient sklepu online otrzymują zawsze najaktualniejszą informację na temat dostępności danego produktu.

System pilnuje stanów magazynowych w całej sieci sprzedaży, idealnie sprawdza się podczas dużych promocji

Dynamiczny rozwój dzięki automatyzacji procesów

Według najnowszych badań 6 na 10 Polaków po nowy jednoślad idzie do sklepu specjalizującego się w sprzedaży takich pojazdów. Rynek rowerowy jest dziś bardzo konkurencyjny. Bikershop dzięki wdrożeniu w pełni zautomatyzowanych systemów Ewosoft mógł:

 • pozostać konkurencyjnym dla systemów aukcyjnych i innych podmiotów rynku sprzętu sportowego;
 • obniżyć koszty związane z organizacją sprzedaży;
 • umożliwić sprzedaż ze sklepów detalicznych przez internet;
 • w pełni zintegrować sprzedaż offline i online;
 • poszerzyć ofertę sprzedawanych towarów;
 • automatycznie pilnować stanów magazynów i transakcyjności;
 • optymalizować stany magazynowe do najbardziej wydajnego poziomu;
 • dbać o zadowolenie użytkownika sklepu internetowego, który zawsze otrzymuje informację o towarach dostępnych, co jest szczególnie ważne w przypadku dużych akcji promocyjnych;
 • analizować rynek, na przykład pod kątem prowadzonej polityki cenowej, dostępności produktów czy aktualnych trendów;
 • łatwo i szybko tworzyć nowe kanały sprzedaży B2C, czyli bezobsługowe e-sklepy, które są reakcją na zmieniające się potrzeby rynku konsumentów (np. w przypadku wprowadzania nowej marki na rynek);
 • tworzyć spersonalizowane warunki oferty dla partnerów biznesowych (odbiorców hurtowych), w tym automatyczne naliczanie rabatów lub sygnalizowanie o zaległościach w płatności;
 • w pełni zautomatyzować proces składania zamówień hurtowych.

Dynamiczny rozwój firmy nastąpił dzięki wdrożeniu procesów automatyzacji

Zespół Ewosoft stanął przed zadaniami podniesienia jakości komunikacji z partnerami biznesowymi Bikershop, integracji sprzedaży stacjonarnej i internetowej, utrzymania pozycji konkurencyjnego dystrybutora sprzętu sportowego oraz zwiększenia satysfakcji konsumenta. Łącząc własne rozwiązanie z istniejącym już systemem ERP, umożliwiono uzyskanie lepszych wyników finansowych. Przede wszystkim jednak wzrosła dzięki temu satysfakcja wszystkich klientów Bikershop – zarówno B2B, jak i B2C.

„Będąc zawsze na bieżąco, mamy możliwość dostarczania naszym klientom tych produktów i usług, które sprawiają, że są zadowoleni – bez względu na porę roku i rodzaj uprawianej przez nich dyscypliny sportowej.” Oprócz wiodącego sprzętu Bikershop obecnie dostarcza najlepsze doświadczenia dla użytkownika w zakresie zamawiania produktów.

Naszym zdaniem to narzędzia muszą dopasować się do biznesu, a nie na odwrót.
Jeżeli szukasz podobnego rozwiązania.

Skontaktuj się z nami